Posty: 413 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Bydgoszcz/Łódź

PostWysłany: Pon , 04 Maj 2009, 1:16 Back to top

Hetman Łódź vs Victoria Łódź - Jaros Show!

Podopieczni Leszka Kwaśniewicza wygrali na wyjeździe z rywalem zza miedzy - Hetmanem Łódź 9:0. Stawką meczu były bardzo ważne ligowe punkty, które pomogły odskoczyć w tabeli i umocnić się na miejscu promującym awansem. Dla zawodników i kibiców obu drużyn pokonanie lokalnego rywala to sprawa ogromnego prestiżu, pozycji na piłkarskiej mapie Łodzi. Bezsprzecznym bohaterem meczu jest Robert Jaros, który zdobywając siedem goli został liderem klasyfikacji strzelców B klasy z dorobkiem 12 bramek.

0:9

Być może ciężko w to uwierzyć, ale Victoria jeszcze nigdy nie wygrała na boisku Hetmana. W krótkiej historii spotkań obu ekip (Hetman istnieje dopiero od 2006 roku) na dwa mecze rozegrane przy ul. Cedry 1 zanotowano dwa remisy (2:2 i 5:5). Victoria przed własną publicznością wygrała jesienią 3:1 i przed niedzielnym meczem z pewnością jest stawiana w roli faworyta, jednak będąc w tej samej roli wiosną 2008 roku poległa na stadionie Hetmana, bo tak należy określić wspominany już wynik 5:5. Bilans gospodarzy niedzielnego spotkania to 13 meczy, 12 porażek oraz 13 goli strzelonych przy 71 straconych.

Mecz derbowy zaczął się od zgrzytu, gdy okazało się, że gospodarze poza wieloma niedociągnięciami nie posiadają także właściwej piłki do gry. Po dostarczeniu sędziemu właściwej sztuki przystąpiliśmy do meczu.
Przewaga Victorii od początku była znaczna a okazji bramkowych nie brakowało. Defensywa Hetmana skapitulowała po raz pierwszy w 16 minucie, gdy swój festiwal rozpoczął Robert Jaros. Dwie minuty później byliśmy świadkami cudownego uderzenia z woleja, po którym piłka ponownie zatrzepotała w siatce. Autorem bramki ponownie Jaros. Po wyjściu na dwubramkowe prowadzenie tempo meczu spadło. Gospodarze próbowali zaskakiwać bramkarza Victorii strzałami z dystansu lecz ten nie dawał się pokonać. W grze obu ekip wyraźnie było widać majówkowy nastrój, gdyż na boisku obserwowaliśmy wiele chaosu. W 39 minucie Robert Sieradzki strzelił bramkę dobijając uderzenie Dariusza Dzika. Do przerwy Victoria prowadziła 3:0.

W przerwie trener Leszek Kwaśniewicz zmienił słabo dysponowanego tego dnia Damiana Damasa a do boju posłał Jarka Franaszczyka.

Drugą połowę Victoria zaczęła od silnego uderzenia. Kolejno w 47 oraz 49 minucie kolejne bramki zdobywał Robert Jaros. Niemoc Hetmana była coraz bardziej widoczna a bramkarz popełniał coraz większe błędy. Skutecznie grająca defensywa Victorii kasowała wszelkie próby ataków Hetmana. Warto wspomnieć, że możliwość występu otrzymali Piotr Pluciński oraz Rafał Rudnicki, którzy na co dzień nie mają okazji gry. Obaj mimo sporej presji spisywali się bardzo poprawnie a przykład tej dwójki dowodzi tego, że warto ciężko pracować na treningach, gdyż trener z pewnością dostrzeże każdy postęp i doceni zaangażowanie. Prowadzenie 5:0 nie zaspokoiło apetytów graczy z Wólczańskiej. W 55 minucie na boisku melduje się Dominik Fijałkowski zmieniając Adama Radeckiego. Opaskę kapitańską przejął Robert Jaros, który tego dnia był jednoosobową orkiestrą. Kolejną nutę do swojej symfonii dopisał w 71 minucie wykorzystując bezlitośnie kolejny błąd obrony Hetmana. W 75 minucie za grę trener podziękował zmęczonym walką Plucińskiemu i Sieradzkiemu a na plac gry posłał Łukasza Walczaka oraz Bartosza Goździka. Właśnie po dośrodkowaniu tego pierwszego bramkę w 77 minucie zdobył w swoim unikalnym stylu Jarosław Franaszczyk. W 83 minucie miał miejsce nieprzyjemny incydent, gdy sfrustrowany gracz Hetmana odepchnął Krzysztofa Łukszasa za co otrzymał żółtą kartkę. W 88 minucie bramkę na 8:0 dla Victorii zdobył nieoczekiwanie Robert Jaros... Spowodowało to szczególną radość u Rafała Rudnickiego, który przed meczem typował własnie taki wynik końcowy. Dwojakie uczucie towarzyszyło naszemu stoperowi w doliczonym czasie gry, gdy radość ze zdobycia siódmej bramki tego dnia przez Jarosa przeplatała się ze zniweczeniem typowanego rezultatu. W 93 minucie po raz ostatni zagwizdał debiutujący tego dnia w roli arbitra B klasy pan Albert Różycki. Victoria Łódź przełamuje niemoc na stadionie Hetmana gładko wygrywając 9:0. Buńczuczne przedmeczowe wypowiedzi zawodników Hetmana okazały się jedynie mąceniem wody, bo ta źle zorganizowana drużyna musi jeszcze bardzo wiele poprawić nie tylko w swojej grze.

Dzięki zachowaniu czystego konta Marcin Zalewski jest już niepokonany od 192 minut. Miejmy nadzieję, że uda się bardziej wyśrubować ten rekord.

Po meczu trener Kwaśniewicz podziękował zawodnikom za walkę i za osiągnięty rezultat aczkolwiek żartując wyraził lekki niedosyt z braku lubianej przez byłego Lechistę z Gdańska - "okrągłej sumy".

Bohater meczu - Robert Jaros - po meczu stwierdził, że "nic wielkiego nie zrobił" po prostu "robił swoje i akurat wchodziło". Postawa godna podkreślenia oraz naśladowania.

Skład KS Victoria:
Zalewski - Łukszas, Rudnicki, Pluciński (75 Goździk), Matyńka - Mvondo, Radecki (55 Fijałkowski), Dzik, Damas (46 Franaszczyk) - Sieradzki (75 Walczak), Jaros.

Kartki:
65' 16.Krzysztof Struś (Hetman Łódź) - odkopnięcie piłki po gwizdku
83' 18.Łukasz Cyganek (Hetman Łódź) - odepchnięcie przeciwnika

Albert Różycki (główny), Andrzej Zasadziak i Witold Stępień (asystenci)

widzów 40 (w tym 10 kibiców gości)

3 maja 2009, godzina 17:00, stadion Hetmana Łódź

Uczniowski Klub Sportowy Hetman Łódź
Data założenia: 8 maja 2006
Barwy: czerwono-żółte
Adres: Krzysztofa Cedry 1, 92-050 Łódź
WWW: [link widoczny dla zalogowanych] (oficj.)

Hetman Łódź 2-2 Victoria Łódź

Ostatnio zmieniony przez Zawisza dnia Pon , 04 Maj 2009, 10:04, w całości zmieniany 1 raz
mmassive

Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 160 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Pon , 04 Maj 2009, 7:27 Back to top

Zawisza, jak najprędzej zmień "lechitę" na Lechistę, gdańszczanie w tym temacie BARDZO wyczuleni Smile
A poza tym zajefajnie Smile
Zawisza

PostWysłany: Pon , 04 Maj 2009, 10:05 Back to top

jako zacietrzewiony Bydgoszczanin o Lechii mam swoje odrębne zdanie, ale ciiii.. Poprawiłem Wink
Wojtas

Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 71 Przeczytał: 0 tematów

PostWysłany: Pon , 04 Maj 2009, 15:50 Back to top

Dla mnie zdecydowanie zawodnikiem meczu Robert Jaros;)...ale według mnie wielkie słowa pochwały należą się również naszemu bramkarzowi za bardzo pewne interwencje w meczu:)